Co když to bude úspěch?

Každý z nás se v životě občas dostane na křižovatku a váhá, kudy se vydat dál. Většina lidí se automaticky začne pídit po odpovědi ve vnějším světě a ptá se partnera, přátel nebo blízkých známých na jejich názor. Přitom si ale zapomenou položit tu nejdůležitější otázku ze všech: „Co ve skutečnosti chci já?“ Nahlédnout do vlastního nitra je obvykle oříšek, pomoci vám proto může transcendentální zenová hra, spočívající ve výkladu tarotových karet s pestrými ilustracemi. Samozřejmě je nutné si na začátku uvědomit, že karty ukazují naše rozpoložení v okamžiku, ve kterém jsme právě přítomni. V dalších dnech se ale mnohé může změnit, proto je namístě vnímat výklad vždy jen jako inspiraci. Osho Zen Tarot seženete online nebo v knihkupectví a zahrát si můžete dokonce i online na internetových stránkách Na křídlech andělů. Je to jednoduché, volit přitom můžete jednu z mnoha variant hry. 
kluci z Kambodži
 

Super rychlovka

Jedná se o nejjednodušší možnost, kdy si vybíráte pouze jednu kartu. Nejprve si položíte otázku, která může znít např. takto: „Na jaké osobní téma bych se dnes měl/a zaměřit?“ Dejme tomu, že si vytáhnete kartu Tady a teď, na níž je vyobrazen bdělý a vyrovnaný člověk, jenž se zvesela pohybuje po kamenech v řece. Tento obraz vás má vyzvat, abyste bděle vnímali, co se děje právě v tuto chvíli. Možná si pak na konci dne uvědomíte, že jste tentokrát žili více naplno a nenechali uniknout příležitosti, které byste bez plného soustředění na přítomný okamžik jindy přešli bez zvláštního povšimnutí.
 hluboký nádech u moře

Vztahy – rychlovka

Tento výklad nabízí pohled na vztahy k druhým lidem, ať už se jedná o přítele nebo nadřízeného z práce. Tentokrát si volíte čtyři karty a vyložíte je do tvaru čtverce. Karta vlevo nahoře má číslo 1 a ukazuje, čím vy sami přispíváte do vztahu, vedlejší karta sděluje, čím přispívá do vztahu ona osoba. Dole vlevo je karta ukazující na vzájemnou souhru energií (3) a poslední karta představuje vhled do současné situace. Například se budete chtít více dozvědět o vašem vztahu s otcem a vytáhnete si karty v následujícím pořadí: Nevinnost, Průlom, Dobrodružství, Úspěch. Vypadá to, že váš vztah je na velmi dobré cestě ke zlepšení.
 

„Dixit“

Jedná se o společenskou karetní hru rozvíjející fantazii, při níž se můžete dovědět mnoho o tom, jakým způsobem vaši spoluhráči přemýšlejí. Pokud ji doma nemáte, nezoufejte! Podrobná pravidla originální hry Dixit lze dohledat na internetu a zahrát si ji je možné i s Osho Zen Tarot kartami, jen pominete číslování a popisky obrázků.