Jak dopravit na trh ovoce a zeleninu v tekutém stavu
Ovoce a zelenina patří k základním potravinovým surovinám a nelze se bez nich obejít. Rostlinná strava poskytuje člověku dostatek výživových prvků a bylo již potvrzeno, že prodlužuje život, nehledě na to, že lidské tělo se může díky tomu regenerovat mnohem efektivněji a můžeme se i bez lékařského zásahu dožívat mnohem vyššího věku. O rostlinnou stravu se opírají mnozí zastánci zdravé výživy a je klíčová i pro výživové směry Tradiční čínské medicíny a Ájurvédy, jejichž kořeny sahají až do starověku.

ovocná pyré

Produkci ovoce a zeleniny se věnují velké firmy i malé rodinné společnosti a prodávají své komodity na různých místech na trhu. Je to jedna z nejrozmanitějších činností s tolika možnostmi a variantami, že by bylo obtížné zaškatulkovat je do nějakých schémat, přesto má tato činnost společného jmenovatele, a tím je období sklizně, skladování a přeprava vypěstovaných plodů. Musíte zkrátka vaše rajčata, jablka či meruňky do něčeho umístit a v něčem je uložit do skladu a převážet na trh. A to není jen tak, protože ovoce a zelenina jsou velmi náchylné na znehodnocení.

pomerančová šťáva

Na trhu je velká poptávka i po polotovarech, jako jsou šťávy, protlaky a pyré, zpracovávají se do podoby džemů, marmelád nebo zmrzlin pro mnoho každodenních i slavnostních příležitostí a dodávka takto zpracovaných surovin na trh je rovněž velmi náročná a hlavně specifická. Jsou k tomu zapotřebí speciální nádoby, ze zdravotně nezávadného plastu, s vnitřní fóliovou vložkou. Přepravní kontejner prodej je pak vyhledávaným výrazem na Internetu v rámci poptávky po logistických řešeních tohoto typu, která se týkají hlavně větších objemů cílových zakázek.

Všem těmto požadavkům plně vyhovují IBC kontejnery, jde o velkoobjemový skládací zásobník pro přepravu ovoce a zeleniny v tekutém stavu, při nízkých přepravních teplotách včetně mrazírenských boxů. Kontejnery zaujímají objem 1000 litrů a lze je stohovat na sebe i do několika pater.