Dárky pro děti už mají jiný rozměr


Dětem stačí skutečně málo k tomu, aby byly spokojené. Je to tím, že se dokážou ještě potěšit maličkostem, které jsou pro ně hodnotnými dary, díky tomu, že ještě nemají tak velké požadavky jako dospělí. Alespoň tomu tak vždy bylo. Teď už rodiče své děti o něco více rozmazlují a je to i vidět na jejich nárocích, co se týče narozeninových dárků.
chlapeček s tabletem

Každým rokem větší a větší dar

V dřívější době, se dětem dávaly hračky a dárky, které jim měly dát najevo, že jsou ještě děti, které potřebují zaměstnat svou mysl hraním a odpočinkovou aktivitou – nikoli technikou a věcmi, na které mají ještě čas.
Dnes se nejen jedináčkům, ale všem dětem doma dávají spíše drahé dárky, které už nevypovídají o tom, že jsou dětmi, ale naopak o tom, že jsou narozeniny skutečně honosným dnem. Ničemu by to nevadilo v případě, že by se jednalo o dárky, které jim dávají prožitek dětství – a ne jim ho berou! Je dobré se zamyslet i nad faktem, že pokud přijdete na dané narozeniny s velkým dárkem, který bude opravdu drahý a často přehnaný, příští rok bude vaše dítě požadovat něco, co se tomu minulému nevyrovná.
A to je už těžký úkol i pro rodiče, kteří si touto taktikou bohužel sypou popel na hlavu.
holčička s plyšákem

Kde se ztratily hračky?

Hračkami se dnes už rozumí vše, co je momentálně na trhu a děti by s tím uměly zacházet. Proto se mnoho rodičům zdá jako dobrý nápad, pořídit dítěti mobil, tablet, notebook, čtyřkolku nebo nějakou drahou počítačovou hru.
To vše sice také slouží na hraní, ale dětem, které ještě nedospěly do stádia, kdy přestaly být dětmi, takové „hračky“ nic nedají. A je smutným faktem, že se dnes všichni rodiče přiklání právě k těmto typům dárků, které se jim zdají na dnešní poměry přesně tím, co by si jejich děti přály. Autíčka a panenky jsou tedy už jen pro děti navštěvující mateřskou školku (a někdy už ani to ne).

NEBERTE SVÝM DĚTEM JEJICH POSTAVENÍ

Jistě to s tím, že svému dítěti chcete udělat radost myslíte dobře, ale zamyslete se na chvíli nad tím, o co vše jich díky vašim darům, na které mají dost času připravíte. Později se samozřejmě divíte, kam se jejich dětská povaha a šance hrát si a nezabývat se žádnými starostmi, poděla. No přece do přístrojů, kterými jste jich v dětství zásobovaly a připravily jich tak o kouzelné období, na které můžou vzpomínat.