Letní radovánky bez nechtěných následků


Opalovací krém – neustálý pomocník
A také nepřekonatelný, neopomenutelný prostředek v boji za ochranu kůže během slunečných dnů. S počátkem měsíce května až do září je možné doporučit, aby opalovací krém tvořil běžnou výbavu na Vašich cestách po městě, do zaměstnání či na jiné místo.

Protože ať se nám to pozdává nebo ne, ozonová díra je skutečným a vážným problémem, v jehož důsledku může pokožka člověka utrpět (někdy i dokonce nenapravitelné) poškození a újmu na celkovém zdraví.
 opalování na lodi
UV záření a jeho vlivy na pokožku
Během letních měsíců nám jako dětem vtloukali do hlavy, že bychom se neměli v rozmezí jedenácté hodiny dopolední až druhé odpolední vystavovat přímému slunečnímu svitu, pokud to není zcela nevyhnutelné. V dané době totiž prý má slunce největší sílu a může na naší kůži způsobit ty nejhorší škody.

Tato pravda již bohužel neplatí. Slunce v jedenadvacátém století nad Evropou pálí ve své největší síle nikoli pouhé tři hodiny denně, ale téměř polovinu denní doby, kdy je viditelným. Jistě jste si při pobytu na plovárně nebo u rybníka již stačili sami povšimnout, že od desáté dopoledne do téměř páté hodiny odpolední byste byli nejraději neustále ve vodě, případně alespoň ve stínu stromů, protože v opačném případě je vzduch téměř nedýchatelným a teplota neúnosná.
 opalovací krém na útesu
O své opálení se obávat nemusíte
Mnoho lidí ještě v současnosti nepoužívá ochranné opalovaní prostředky s UVA a UVB filtry v domnění, že po jejich použití nebudou schopni se pěkně do hněda opálit. Zde je však opak pravdou. Vzhledem k tomu, že slunce má po většinu dne velkou sílu, opalovací prostředky (snad s výjimkou ochranného faktoru 50) nejsou schopny zcela zadržet sluneční paprsek způsobem, který by zabraňoval jeho proniknutí do kůže. Pouze omezují negativní dopad působení slunce na vaši pokožku, takže můžete klidně i po užívání ochranného faktoru 30 zjistit, že Vaše kůže během zde lehce zhnědla a tento proces se samozřejmě s každým dalším vystavením slunečnímu svitu násobí.

Proto zapomeňte na výmluvy a užívejte opalovací krémy či jiné ochranné prostředky i v případě, že toužíte po pěkném opálení!
Vaše kůže Vám za to jednou jistě ráda poděkuje.