JO NESBØ PŘEDSTAVUJE SVOU NOVINKU


Pokud milujete napětí a thrillery vám nejsou cizí, je pro vás příběh Macbeth pravou volbou. Příběh se odehrává v sedmdesátých letech, disponuje hutnou ponurou atmosférou a je inspirovaný slavnou shakespearovskou tragédií, která si i po staletí uchovává důležitou výpovědní hodnotu a má stále co sdělit. Pokud ale čekáte příběh ve stylu slavné série, jejímž hlavním hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole, budete zklamáni.
polička na knihy.jpg
Spíše než detektivku očekávejte návštěvu do hlubin lidské duše. Jak moc mohou ovlivnit vnější okolnosti naše chování, jsme-li vystaveni extrémním podmínkám? Milovníci psychologie si zde určitě přijdou na své.
Nesbø je typický brilantním vykreslením hlavních i vedlejších postav. Přípravě knihy věnuje více času než samotnému psaní, což se velice odráží na celkové autenticitě jeho tvorby.
kniha a chlapec.jpg
Již zmíněná volná série v čele s hlavním detektivem Harrym odstartovala v roce 1997 jeho kariéru detektivkou Netopýr, která svému autorovi vynesla cenu Rivertonprisen a Skleněný klíč.  V pořadí sedmá kniha s názvem Sněhulák se řadí mezi nejznámější romány a také se dočkala v říjnu roku 2017 filmového zpracování v čele s hlavním hrdinou Michaelem Fassbenderem. Na plátna kin se také dostal v roce 2011 stejnojmenný román Lovci hlav, který obsahuje notnou dávku černého humoru.
Za zmínku určitě také stojí, že tento osloský rodák, který si původně vydělával na živobytí jako novinář, makléř a taxikář, píše i humorné příběhy pro děti a mládež, ve kterých jako jedna z hlavních postav vystupuje excentrický profesor Doktor Proktor, který čeká na svůj velký objev. Jedná se o šestidílnou sérii, v nichž se dvojice kamarádů Bulík s Lízou spřátelí s podivínským profesorem a ocitají se tak ve víru celé řady nejrůznějších situací.
A kdo raději dává přednost audioknize, může si Nesbøho knihy vychutnat i v této podobě. Třeba při jízdě autem, u vaření nebo v pohodlí vaší lenošky.