Český Hobitín

Apartmány na Vršku nezní nijak exoticky, ale při pohledu na fotografie Vám asociace s Hobitínem asi naskočí. Jedná se o poměrně nový projekt v obci Libchavy, co by kamenem dohodil od Ústí nad Orlicí. Areál byl původně zbudován jako školicí středisko pro koučink akademii, kde nabízejí různé semináře a workshopy. K tomu vznikly ještě apartmány, kde je možném celoročně ubytovat.
pohled na Český Hobitín
Zajímavé jsou již svým tvarem. Nenajdete nikde pravý úhel. Vše je zaoblené, interiér každého apartmánu je z jiného druhu dřeva a dýchá na Vás pohoda a klid. Je to místo, kde si opravdu odpočinete a načerpáte síly. Pro děti je připravené dětské hřiště a různé domečky na schovávání. Jednou denně mohou nakrmit jelena a laně a hned za objektem jsou louky a lesy, které vybízejí k procházkám nebo vyjížďce na kole.
Do apartmánů si můžete objednat výborné snídaně pro dva, ze kterých se najedí čtyři lidé. Případně i piknikový koš s pečeným kuřátkem a lahví sektu. Apartmány jsou vybavené vším potřebným, není problém si uvařit, wi-fi připojení je také k dispozici. Televizi tam však nehledejte.
Český Hobitín
V okolí je spousta výletních  cílů, záleží jen na roční době, ve které tam zavítáte. Při špatném počasí navštivte Letohrad, kde si můžete prohlédnout nově zrekonstruovanou Tvrz, kde se zároveň výborně naobědváte nebo si projít Muzeum řemesel, kde se bude určitě líbit i dětem. Vykoupat se můžete v nedalekých Pastvinách nebo aquacentru v Ústí nad Orlicí. V okolí je i několik hradů, zřícenin a zámků, dojet k nim můžete na kole nebo autem.  Za všechny jmenujme třeba Potštejn, Častolovice, Žampach, Letohrad, Lanšperk a další.
Kdo má rád výšky, ten zajisté nevynechá rozhledny v blízkém i vzdáleném okolí. Andrlův Chlum, Kozlovský kopec nebo vzdálenější Suchý vrch. Z Ústí nad Orlicí vedou také in-line stezky do Letohradu nebo Chocně, tak si brusle nezapomeňte doma.