Pohádka na dobrou noc je pro děti kouzelným světem

Čtení na dobrou noc je pro děti velkým přínosem. Nestačí jim pouze pustit pohádku v televizi, děti potřebují vaši přítomnost a společné prožívání příběhu, což jim televize v žádném případě neumožní. Společné čtení je také důležité pro jejich výchovu a vývoj.

Kdy začínáme dětem číst
Žádné dítě není na čtení moc malé. I půlroční děťátko moc dobře rozumí tomu, co mu předčítáte. Sice doslova nechápe významu vět a smyslu příběhu, bude vám ale rádo naslouchat a vnímat hlas rodičů i jejich přítomnost, a na společné chvíle u knížky se vždy bude těšit.
dětské nožičky a knížka
Knihy by měly být nedílnou součástí každého dítěte, a to hned od narození. Samozřejmě že zprvopočátku nejde o klasické čtení, ale spíše o prohlížení obrázkových knížek. Ty jsou dnes přizpůsobené vývojovému období děťátka, a pomáhají mu stimulovat jeho smysly.

Knížky rostou společně s dětmi
Jak děti rostou, měly by s nimi růst i knížky. Pro miminka jsou vhodné spíše umělohmotné knížečky, které jdou otírat. Jsou měkké a děti je krásně mohou žmoulat a objevovat spíše pusinku než očima. Postupně by knihy měly nabývat opravdovou podobu. Takové již obsahují obrázky i krátké texty. Děti si je rádi prohlížejí s blízkou osobou, a to jsou přesně ty chvilky, které si mají užívat děti i rodiče. Pro větší děti jsou pak nejvhodnější pohádky, které si postupně mohou začít číst i sami.
medvídek čtenář
Rituály a společné chvíle
Společné chvíle u knížky děti milují. Zaveďte jim proto rituál, který bude skvělou možností pro upevnění vzájemného pouta. Dětem se tak zvýší pocit bezpečí i důvěry. Budou si užívat vaší pozornosti, kterou mají jen pro sebe, což je pro ně velmi důležité.

Feedo.cz: Ml
</div>

<p><u>Vhodné je vyčlenit si pro čtení alespoň půl hodiny denně, nejlépe před spaním.</u> Děti se krásně zklidní a budou dobře usínat.<br />
<strong><em>Čtení není jen zábava</em></strong><br />
·         Posiluje rodinné vztahy.<br />
·         Rozvíjí pozornost a paměť dětí.<br />
·         Pomáhá k jejich tvořivosti.<br />
·         Rozvíjí jazykový cit a zlepšuje artikulaci.<br />
·         Zlepšuje slovní zásobu i způsob vyjadřování</p>

            <div class=
Pohádka na dobrou noc je pro děti kouzelným světem
Ohodnoťte příspěvek
300x300-red.png