Ženy si mohou žehlení prádla usnadnit


            Od té doby co byla vynalezena žehlička a žehlicí prkno, rozdělilo se lidstvo na dva velké tábory. Ty co žehlení přímo nesnáší a považují ho pouze za ztrátu času a ti co ho doslova milují a dokážou se při žehlení odreagovat a navíc si žehlení přímo užívají. Této skupině lidí přináší neuvěřitelné uspokojení sledovat rostoucí hromádky krásně vyžehleného prádla a žehlení je opravdu vyloženě těší. Pro ně ale především pro tu druhou skupinu lidí, kteří žehlení nesnáší, poradíme, jak žehlení zkrátit na co možná nejkratší dobu.
 spodky na šňůře
Praní:             Již při praní musíme myslet na následné žehlení.
Prádlo vždy pečlivě roztřiďte podle jeho druhů a kvality.
Velmi důležitou věcí, mající vliv na snadné žehlení jsou otáčky pro odstřeďování. Při 1200 otáčkách za minutu se prádlo téměř perfektně vyždímá a je skoro suché, ale dochází k velkému zmačkání prádla, které se následně velmi problematicky žehlí. Proto volte nižší otáčky i za cenu, že prádlo potom ještě dosušíme.
 vyžehlené prádlo
Sušení:           Dalším, velmi podstatným bodem je správné věšení prádla.
S věšením si opravdu dejte záležet, ušetří Vám to spoustu práce a času při žehlení. Vše perfektně vyrovnejte, napněte a rozložte. Košile, svetry sušte raději na kvalitním, širším ramínku, kde lépe uschnou a méně se pokrčí.
Při sušení platí velmi důležité pravidlo, sušit ale nepřesušit. Platí to hlavně u tvrdších látek, které se přesušené hůře žehlí. Prádlo správně usušené se snadněji žehlí a nemusí se tolik kropit. Nejlepší volbou pro sušení prádla je kvalitní sušička, kde lze nastavit suchost prádla.
 žehlička na košili
Žehlení:          U žehlení je nejdůležitější čím žehlíme. Můžeme vybírat mezi mnoha      
druhy napařovacích žehliček, nebo můžeme zvolit efektivnější variantu v podobě parního generátoru. Ten prádlo při žehlení dokonale vyrovná parním rázem. Plochu, kterou bylo potřeba klasickou žehličkou přejet několikrát, parním generátorem postačí jen jednou. Ti jsou vybaveny funkcí iCare, která umožňuje nastavit jednu optimální teplotu pro všechny druhy tkanin. Parní generátory mají lehoučkou žehličku, kterou oceníte při dlouhém žehlení nebo při vertikálním žehlení. Navíc lze oděvy vyžehlit rychle přímo na ramínku, bez vytahování žehlicího prkna.