Make-up v létě


V horkých letních měsících trpí i náš make-up. Někdy dá pořádnou práci udržet jej v perfektním vzhledu po celý den. Jestliže chceme vypadat svěží od rána do večera, je třeba používat několik správných kroků. Je také třeba myslet na to, že během léta bychom měly s líčidly šetřit a náš make-up nepřehánět.
velké rty

Podklad

Jako ideální podklad pod make-up je takzvaná podkladová báze. A to nejen během horkých a upocených letních dní. Tato podkladová báze má totiž velice lehoučkou texturu, která snadno vytvoří hladký povrch na naší pleti. Tímto se docílí toho, že náš make-up zůstane celý den tam, kam jej ráno naneseme. Při výběru podkladová báze je třeba také věnovat pozornost jejímu složení. Přes léto jsou jako ideální řešení podkladové báze se silikony. Tyto se používají například do dlouhotrvajících líčidel.

Odlehčete

Tekuté make-upy májí sklon se během letních měsíců na tváři srážet, nebo vytvářet mastné skvrny. V tom případě je nejlepším řešením náš make-up odlehčit, a to tak, že při nanášení nejprve smícháme na hřbetě ruky zvolený make-up s trochou hydratačního krému.

Voděodolná kosmetika

Voděodolná líčidla jsou mnohem odolnější vůči potu.  Běžná řasenka se v horkém letním počasí velmi brzy rozteče, ale pokud zvolíme řasenku voděodolnou, vydrží nám po celý den. Mnohem lepší jsou tedy voděodolné přípravky. Kromě řasenek jsou na trhu dostupné i oční stíny, make-upy a rovněž pudry. Sice dá mnohem více práce je potom večer odlíčit, ale pokud použijete odličovače k tomu určený, půjde to snadno.
velké oči

Pozor na krémy

S krémy je třeba v létě opatrně zacházet. Pokud si na pleť naneseme větší vrstvu krému, může se stát, že se v horkém dni budeme potit mnohem více. Z tohoto důvodu je dobré používat krém v létě pouze namátkově a těsně po vyčištění pleti. Teprve, až se krém zcela vstřebá, můžeme se také nalíčit. Jestliže máme mastnou pleť, která se silně potí, rozhodně nám prospěje tento krém vynechat úplně.