Za přírodou do Vysokých Tater


Vysoké Tatry bývaly každoročním cílem našich babiček a dědečků – neměli totiž, na rozdíl od nás, možnosti podívat se někam jinam. My dnes takové možnosti máme, avšak mnoho z nás zapomíná na krásy Čech a Slovenska, které stojí za to vidět.

hory

Než vyjedete:

·         podívejte se na dokument o Tatrách – už v předstihu nasajete správnou atmosféru
·         nezapomeňte na lékárničku, protože nikdy nevíte, kdy ji budete potřebovat
·         zabalte si teplejší oblečení do hor, pláštěnky a oblečení, ve kterém se cítíte pohodlně
·         přiberte boty, které už máte „vychozené“

Ve Vysokých Tatrách si přijde na své každý, malí dobrodruzi a nadšení horolezci. Pro ty méně náročné jsou k vidění ledovcové jezera – plesa (v Polsku stawy). Některá jsou hůře přístupná a jejich dosažení přináší vítězný pocit po namáhavé túře, okolo jiných vznikly osady a není nijak těžké se k nim dostat. Dále jsou v Tatrách lanovky, které nás dostanou i tam, kam se jinak nepodíváme – například na Lomnický štít, kde si ale jízdenku budeme muset koupit s předstihem. Lomnický štít se tyčí ve výšce 2634 metrů a rozhled z něj opravdu stojí za to. Lanovku však nemusíme využívat na Solisko, Skalnaté pleso, ani Hrebienok – žádná z těchto túr není nijak náročná.

kamzík

Ubytovat se můžeme v kempech i hotelu, Tatry skýtají množstvím ubytovacích zařízení a je třeba si vybrat takové, které nám cenově „sedí“ a zároveň se nachází poblíž stanice vlaku – ten budeme nejspíš využívat každodenně. Je výhodnější využít síťové jízdenky, ta je nabízena na 1 den, 3 dny, týden a měsíc, přičemž sedmidenní lístek pořídíme za 14 eur.

Do Vysokých Tater se můžeme dopravit jak vlastním autem, pak nebude třeba využívat vlaky Tatranských elektrických železnic, nebo vlakem. Naplánujeme si spoj do Popradu a dále využijeme vlaků TEŽ.

tatry

V Tatrách můžeme narazit na medvědy, nepřízeň počasí i vedra, je třeba se na to náležitě připravit. Dovolená v Tatrách je aktivní trávení času s rodinou, který si můžete naplánovat přesně tak, jak Vám to vyhovuje, jelikož máte nespočet možností, jak tento čas investovat.