Střih pro jemné vlasy a péče o ně


Ženy, které jsou majitelkami jemných vlasů, mají stále své vlasy jakoby zplihlé, anebo si dělají, co chtějí. Z toho důvodu se také obtížně upravují. Tyto jemné vlasy také často elektrizují a jejich vzhled je ochablý a bez lesku. Stává se též, že se i nadměrně mastí u kořínků. To potom způsobuje jejich ztěžknutí, a tím i další plihnutí. Je to možné připodobnit k tomu, jako kdyby žena nosila celý den na hlavě čepici.
Ø  Řešením pro jemné vlasy je mimo jiné správná péče a vhodně zvolená vlasová kosmetika. Tímto se potom dá docílit toho, že vlasy, které jsou jemné, budou vyhlížet zdravě, upraveně a účes, který z nich bude vytvořený, bude krásně vzdušný a bohatý.
vlasy v obličeji

Střihy pro jemné vlasy

Jemné vlasy, které se u kořínků mastí, není dobré nechávat růst do přílišné délky.  Už když jsou tyto jemné vlasy delší než patnáct centimetrů, ženy s nimi začínají mít problém, aby vlasy držely svojí váhu, a tím si zachovávaly i svůj objem, a rovněž i účes.
Ø  Ideální jsou pro jemné vlasy tupé sestřihy.
Ø  Délka vlasů by potom neměla být více než po ramena. Konce vlasů je třeba dobře prostříhat, čímž se vlasům ulehčí.
Ø  Dalším řešením u jemných vlasů je častěji měnit pěšinku, neboť vlasy tak lépe drží od hlavy.
Ø  Jemným vlasům je možné pomoci například slabou trvalou, anebo vhodnou barvou.
Ø  Nejvhodnější jsou pro jemné vlasy světlé melíry, jež účes opticky zvětší a nadýchají.
perlový náhrdelník

Péče o jemné vlasy

U tohoto typu vlasů je třeba vybírat kosmetické přípravky, které mají lehké složení a které by neměly obsahovat alkohol.
Ø  Pro jemné vlasy jsou ideální šampony pro zvětšení objemu, které je posílí.
Ø  Po umytí je vhodné používat na tyto vlasy trochu lehkého kondicionéru, který usnadní jejich rozčesávání a vlasy budou lehké a nadýchané.
Ø  Při česání nikdy na hřeben netlačte, neboť byste tak podráždili mazové žlázky a došlo by k nadměrné produkci mazu.