Získávat Bitcoiny je teoreticky možné třeba těžbou


Že se Bitcoiny těží, není pro mnohé z vás žádnou novinkou. Tento počeštěný výraz získávání kryptoměny se ujal již před několika lety a nejen to, Bitcoinem se skutečně někteří lidé usilovně zabývají. Ačkoliv je hodnota tohoto virtuálního platidla velice vrtkavá, někoho to neodrazuje a obětuje tomu mnoho času. Nejsou to však kryté peníze, není to žádná forma bankovního vkladu, která by byla pojištěna, je to jen virtuální obnos, jehož hodnota závisí na mnoha stěží ovlivnitelných faktorech.
podnikání s bitcoiny
Těžit Bitcoiny může teoreticky každý. Postačí k tomu výkonný počítač, který bude pracovat, pokud možno 24 hodin denně. Měna se získává prostřednictvím speciálního programového vybavení, pomocí něhož se provádí jisté matematické výpočty a za ty je klient odměněn právě Bitcoiny. To je však jen teorie, v praxi to vypadá docela jinak. V první řadě jsou vyžadovány velmi výkonné stroje, běžný domácí počítač se k tomuto účelu využít nedá, aby se něco takového vyplatilo. Potřebujete k tomu přinejmenším server s výkonným chlazením, pokud možno běžící v klimatizované místnosti, a spotřeba elektrické energie tak rapidně naroste.
západ slunce

Island je pro těžbu Bitcoinů ideálním místem

Do zajímavé pozice se dostávají někteří lidé na Islandu. Využívají opuštěných oblastí na jihu, panuje tam po celý rok velmi chladné počasí, což je optimální pro chladicí systémy serverů. Tomu napomáhají také velmi nízké sazby za elektřinu, která se na Islandu vyrábí především z podzemních pramenů a v turbínách hydroelektráren.
Na obrovský nárůst spotřeby elektřiny v zemi upozornila tamní firma Hitaveita Sudurnesja, jde o to, že za rok spotřebují počítače na těžbu Bitcoinů v datových centrech zhruba 840 GWh elektřiny, zatímco všechny islandské domácnosti dohromady jen „pouhých“ 700 GWh. Mimochodem, na Islandu žije zhruba 339 tisíc obyvatel, což je přibližně součet počtu obyvatel Liberce, Plzně a Českých Budějovic.