Zánětlivá onemocnění, které mohou napadnout každého


Jakákoliv onemocnění nejsou v žádným případě příjemná! Dbejme na prevenci, aby se nám nikdy nestalo, že budeme trpět. Zánětlivá onemocnění Clinicplus nám pomůže rozeznat tyto nemoci. Nyní se budeme věnovat onemocněním dutiny ústní.

Zánět dásní: Prevence zánětu dásní je navštěvovat našeho zubního lékaře a podstupovat dentální hygienu tak dlouho, a tak často jak je potřeba. Díky dentální hygieně se naučíme pečovat o naše dásně a zuby dokonale. Onemocnění zánětem dásní jsou právě ti lidé, kteří svým ústům neposkytují dostatečnou péči. Je potřeba používat jak klasický kartáček, tak i mezizubní kartáčky a vhodnou ústní vodu. Čištění zubů není jen tak. Je potřeba správně tlačit na kartáček, čistit ty partie i které se nám čistí špatně a pravidelně si čistit zuby.

Parodontitida: Toto onemocnění je již velmi vážné, protože může způsobit i to, že přijdeme o naše vlastní zuby. Zubní plak a zubní kámen jsou našimi nepřátelé, které nám ničí chrup. Parodontitida má tři fáze, a to mírné stádium, střední stádium a kritické stádium. Věřte mi, že do kritické fáze se opravdu dostat nechcete.

Zubní ordinace

Tyto zánětlivá onemocnění způsobují velkou bolest a krvácení dásní. Pokud pozorujete, že s Vaším chrupem není vše v pořádku, navštivte co nejdříve Vašeho ošetřujícího lékaře. Vždy choďte na preventivní prohlídky a dodržujte pravidelnost dentální hygieny. Pokud nemáte žádné potíže, neznamená to, že ty potíže někde nezačínají.

bolest zubů

Vždy je nutné dodržovat pokyny, které dostanete od Vašeho zubního lékaře nebo dentální hygienistky. Je potřeba si pravidelně měnit zubní kartáček a také mezizubní kartáčky. Vhodné pasty pro případné ošetření zubních kanálků či na zmírnění bolesti jsou také třeba dobře vybírat. Co se týká ústní vody, vždy si volíme takovou, která podpoří naše hojení v rámci onemocnění nebo klasickou na vypláchnutí úst.