Zábava jako odměna


Já jsem nikdy moc nedostal, neb mé úspěchy nebyly zrovna slavné a moje maminka se rozhodně neměla čím chlubit. Ale ostatní dárky dostávali, to vím. Co dnes koupit takovému dítěti, které neumí než sedět u PC?

V kolika domácnostech je asi ještě k mání populární „Člověče nezlob se“? Aha. Tak přesně tohle v hračkárně dítěti kupte. Vyřádí se s kamarády, ale i s vámi, jako rodiči. A neurve vám to peněženku. Ostatně, pokud máte tvrdší papír kostku a knoflíky, můžete si namalovat trasu sami a ihned začít hrát. Originál hru seženete pod sto korun českých, což je minimální investice.
klasické Člověče

Pro kluky zkuste sehnat stolní fotbal. Ne ten, kde se jen zuřivě kroutí páčkami (viz obrázek), ale ten, kde jsou hráči na pružinách, kde je třeba i něco málo umět.

Obdoba tohoto stolní fotbalu je stolní hokej. My jsme v něm jako děti pořádali celé turnaje. Trošku nevýhoda, že mohou hrát současně jen dva hráči, ale při turnaji to nevadí ostatní mohou fandit. Stejně jako na živém hokeji.

Stará známá hra je „Kloboučku hop“. Dnes je asi jinak upravená, ale základ bude stejný. A když zvětšíte vzdálenost, na metr, užijete si opravdu legrace. A všichni. Cena je směšná, viděl jsem hru za méně než sto korun.

O hře „Scrable“ se ani rozepisovat nebudu, každý ví oč jde. Bohužel její pořízení vám asi trošku nabourá rodinný rozpočet.
stolní fotbálek

Vyjmenoval jsem jen pár her, pár nápadů na dárek. Když jsem se podíval na weby kolik je nyní v současnosti dalších, nevěřil jsem. A také jsem pochopil, že asi u dětí spíše obstojí společenská stolní hra podle jejich hry v počítači či notebooku, nežli naše staré známé a klasické.

Přesto bych tyto staré hry nezavrhoval. Mají totiž úžasně jednoduchá pravidla, a hlavně jsou laciné. Popřemýšlejte nad tím a než půjdete do hračkářství, zkuste prohledat věci po dědovi. Je totiž hodně pravděpodobné, že tam některou z výše popsaných her naleznete.