Snadná péče o vaše koupaliště


Péči o zahradní bazén si můžete významným způsobem zjednodušit s pomocí vhodné bazénové chemie. Je zapotřebí například upravovat hodnoty pH na ideální rozmezí. Tím má být 6,8 až 7,6. Kromě toho je také nutné udržovat správnou koncentraci chlóru. Není ale vůbec nutné kupovat celou řadu přípravků na udržování bazénové vody v perfektní kondici. Docela postačí jako základ multitablety 5v1 do bazénu.
dívka se zrcadlovými brýlemi se koupe v bazénu
§ Co můžete od tohoto přípravku očekávat?
– Desinfekci bazénové vody.
– Stabilizaci hodnot chloru.
– Udržení hodnot pH ve správném rozmezí.
– Vyvločkování nečistot, které jsou obsaženy ve vodě.
– Eliminaci tvorby řas v bazénu.
Výsledný efekt poznáme opravdu na první pohled. Tím bude totiž průzračná voda, do které se nebude muset obávat vstoupit ani plavec, který má problém s citlivou pokožkou.

Postačí řídit se pokyny výrobce

Manipulace s tímto přípravkem bazénové chemie je velice jednoduchá. Je ale zapotřebí řídit se několika nutnými pravidly. Tablety se rozhodně nevhazují přímo do bazénu. Při přímém kontaktu by mohlo dojít k poškození pláště bazénu. Také by bylo nežádoucí, aby došlo k přímému kontaktu s plavci. Pro dostatečnou bezpečnost plavců i samotného bazénu se tedy tablety vkládají do plováku nebo dávkovače. Pro tento účel se také dá využít skimmer. Pro zvýšení bezpečnosti se také doporučuje používat při manipulaci ochranné pomůcky.
§ Jestliže došlo k zasažení kůže, pak je zapotřebí místo důkladně omýt a řídit se pokyny, které jsou uvedeny na etiketě.
koupající se pes v bazénu
Pokud je pro dávkování využíván plovák, měl by se před koupáním osob z bazénu vyhnout.
– Multifunkční tablety spolehlivě udrží vaši bazénovou vodu v ideálních hodnotách přibližně po dobu deseti dnů.
– Pak je zapotřebí opět vložit novou tabletu.
– V některých případech je ale nutné frekvence dávkování snížit a vkládat tabletu jednou za pět dnů.