Letní výlety pro děti


Léto je jako stvořené k tomu, trávit co nejvíce času v přírodě. Snažte se trávit co nejméně času v uzavřených místnostech a jděte třeba do lesa. v tomto článku vám nabídneme několik míst, která stojí za návštěvu s dětmi a nacházejí se v krásné přírodě.
kluk s dalekohledem
Stezky v oblacích
Stezky v oblacích a korunami stromů jsou v současné době velkým hitem. Nachází se většinou na kopci, kde je vyhlídka a tu ještě rozšiřují. Stezky v oblacích jsou vlastně takové složitější rozhledny na velkých kopcích. Jednu najdete třeba na Dolní Moravě, kde je otevřena od roku 2015. Stezky korunami stromů jsou trochu šetrnější přírodnímu panoramatu, protože jsou částečně schované právě mezi stromy a chodíte po dlouhých chodnících.
Pradědova galerie
V Jiříkově u Rýmařova naleznete nádhernou vnitřní i venkovní galerii plnou dřevěných soch, které vyřezává sám majitel galerie. Naleznete zde všechny možná zvířata ale také osoby, dětské kolotoče, prolézačky, obrovského draka a další zajímavosti. K vidění jsou i betlémy. Expozice je jak vnitřní, tak vnější. Všechno se navíc nachází v krásné přírodě v podhůří Jeseníků, ostatně i sám Praděd má zde své ztvárnění.
vyhlídka s tobogánem
Pančavský vodopád v Krkonoších
Nejvyšší vodopád v České republice má výšku 148 metrů a řítí se ze srázu z hrany Pančavské louky až na dno Labského dolu. Najdete jej v Krkonošském národním parku. Jedná se o jeden z nejpůsobivějších krkonošských vodopádů, který má čtyři hlavní stupně a šířku až 8 metrů (mění se dle protékající vody).
Naučná stezka Beskydské nebe
Další krásná stezka, která se nachází v Beskydech a která je opravdu krásně udělaná. Naleznete zde jak chodník pro bosou chůzi, spoustu informačních panelů, siluety dravců ale také 85 metrů dlouhý chodník, který je zavěšený ve vzduchu a má tvar podkovy. Ten začíná i končí v amfiteátru. Procházíte přímo korunami stromů a po cestě se seznamujete s jejich obyvateli za pomoci informačních cedulí.