Radši Dobroty než Ordinaci!


Já vím, že mnozí z vás Ordinaci a podobné seriály milují, prosím neukamenujte mě! Ani já nejsem proti seriálům imunní. Ale přeci jenom se radši podívám na něco, co mě rozesměje, příjemně naladí a po nějaké době to prostě skončí, aniž by mě to nechalo na pochybách, že to je opravdu konec. Žádné pokračování příště, nekonečné série, příběhy, které sledujeme roky. Prostě párkrát do týdne nějakých 50min. zábavy a konec.

Víte, co si tak nějak pamatuji z dřívějška, tak když už člověk přišel domů a posadil se k televizi, byl šťastný, že může na chvíli vypnout a zasmát se. Ano dávali i nějaké seriály, jako je Komisař Rex a pár dalších, ale nebylo jich tolik a když, tak je dávali spíš přes den. Večer bývalo na co koukat, i když jsme měli jen pár televizních stanic.

Dnes budou lidé radši sledovat cizí neštěstí a skandály (Soudkyně Barbara, Nebezpečné vztahy, Výměna manželek, Vyvolení – vím, že je to už starší, ale stále dobrý příklad, atd.). Dříve dostávali prostor dobří komici. Dnes nás více baví nepřízeň osudu.

Možná je to tím, že dříve lidé neměli tolik starostí. Je to celkem paradox, když si vezmeme, že doba pokročila, lidstvo je dál a mělo by na tom být údajně lépe – ale to bude námi samotnými, lidé si zkomplikují vždycky všechno. Nebo možná byly ty starosti jen trochu jiné než dnes…

Vlastně by mě to jen tak ani nenapadlo, ale když už máme ten Smíchov… často procházím kolem, když někdo z rodiny sleduje staré díly Dobrot, Country estrády a podobných pořadů a prakticky nikdy neodolám a zaseknu se u toho pořadu taky. Můžeme se potrhat smíchy, co na tom, že jsme to kdysi dávno už viděli? A tak zjišťuji, že mi takové pořady opravdu chybí. Ano různé talkshow a soutěže, které tyto pořady nahradily, jsou také dobré, ale prostě už to není ono. Každý ten pořad se zaměřuje na něco, kdežto ty pořady kdysi, obsáhly mnohem více.

Dalším takovým příkladem jsou silvestrovské pořady. Kdysi nebylo tak hrozné zůstat na Silvestr doma. Samozřejmě, nebyla to ideální situace, ale dalo s to snášet, protože dávali tolik vtipných pořadů, kterým ty dnešní nesahají po kotníky. Je pravda, že už jsem pár let Silvestr u televize nestrávila, ale ten poslední byl snesitelný jen díky tomu, že na některých stanicích dávali záznamy z předchozích let.

Nezdá se vám to poněkud smutné, vzhledem k tomu, že jde lidstvo stále kupředu?