Proč vyrazit na dovolenou na Moravu


Česká republika skrývá mnoho míst, které jste, přestože jste rodilí Češi, pravděpodobně dosud neobjevili. Rozhodně to není nic neobvyklého a rozhodně je to škoda. Čechy, Morava a Slezsko toho mají totiž spoustu co nabídnout. Víme to všichni a ze své ulity málokdy vylezeme. Prozkoumávat nejrůznější kouty republiky může být lákavým koníčkem. Prozkoumat celou Moravu sice za jedno volno v práci nestihnete, pokud si ale chcete udělat perfektní výlet nebo naplánovat parádní dovolenou za málo peněz, je Morava jasnou volbou.

Poznáte krásy republiky, užijete si nádherné přírody, památek i kuchyně a třeba ochutnáte i něco z místních tradic. Zvláště pak nádherné je okolí Mikulova. Město Mikulov je velice malebné a jeho jádro je historické. Jedná se dokonce přímo o památkovou rezervaci. Už to samotné napovídá, že ubytovat se v hotelu v Mikulově musí být krásným zážitkem samo o sobě. Ubytování v Mikulově je skvělý nápad, je tu totiž mnoho památek a spousta možností, jakými můžete svůj pobyt ve městě strávit. Navštívit můžete kromě krásných kaplí a kostelů také třeba Židovskou čtvrť, synagogu i Židovský hřbitov.

Místní zámek je také nádherný a skrývá mnoho zajímavých pověstí. Zámek byl vystavěn v barokním stylu. Každý rok se na něm pořádá tradiční vinobraní. V zámeckém sklepení se pak nachází další turistická atrakce a místní zvláštnost – Obří sud. Jedná se o sklep, který se řadí mezi ty největší v Evropě. Vedle zámku je ke zhlédnutí i věž Kozí hrádek. Na zámku bydleli Lichtenštejnové, Kereczenyiové a Ditrichštejnové. Kereczenyiové patřili mezi uherskou šlechtu a panuje o nich mnoho zajímavých, někdy i skoro až hrozivých historek.trsy hroznů.jpg

Ať už se rozhodnete zamířit na své návštěvě kamkoli, město Mikulov Vás rozhodně nezklame. Je to malebné moravské městečko, ve kterém si jistojistě užijete spoustu zábavy.