Pojďme si hrát!


Všichni jsme si rádi hráli a hrajeme si dodnes. Naše oblíbené stolní hry, které se hrály na hracích deskách, začínají válcovat počítačové hry a naše chytré mobily. Pojďme si zavzpomínat, co jsme hráli, když počítačové hry byly na začátku a my se bavili doma u stolu s přáteli a rodinou.
karetní hra
Potřebuji spoluhráče!
Největší výhodoustolních her ať deskových nebo karetních je to, že vlastně potřebujeme alespoň jednoho „parťáka“. Potřebujeme spoluhráče, který si s námi sedne ke stolu nebo venku na deku a budeme si hrát. Takovou počítačovou hru si můžeme zahrát i sami. Sedíme sami u počítače a nepotřebujeme nikoho. To, že hrajeme ve virtuálním, počítačovém světě, nám bere možnost vést konverzaci, bavit se, smát se svým spoluhráčem. Hry, při kterých se zasměje parta skvělých lidí, v reálném světě a čase, všichni pohromadě, to je ta pravá zábava!
 
Karetní, deskové hry
·         Pexeso – hledání stejných dvojic, obrázků s různými motivy. Hra zaměřená na paměť a soustředění.
·         Prší je nejznámější hra, která se hraje s mariášovými kartami, hráči se musí zbavit všech karet, co mají v ruce. Mariášové karty se používají i na hru „Vole, padni!“, Oko, Červená bere a mnoho dalších.
figurky ve hře
·         Člověče, nezlob se! – nejoblíbenější desková hra s barevnými figurkami, kdo dostane své figurky do domečku, je vítěz. Když Vás po cestě do domečku někdo vyhodí, nesmíte se na něj zlobit a brát to s úsměvem.
·         Dáma, šachy – šachy i dáma se hraje na šachovnici. Používají se bílé a černé figurky. Šachy se stávají moderní formou sportu.
šachová partie

·         Monopoly – kupujte ulice a vybíráte nájemné, učíte se mechanismy trhu. Monopoly jsou nejúspěšnější deskovou hrou i dnes. 
·         Sázky a dostihy – figurkou postupujte po poli pomocí kostky a nakupujete koně, utváříte stáje. Pak je můžete prodávat, ale i nakupovat dále. Vítězem je hráč s největším počtem majetku a financí.
 
Neseďme u počítačových her a hrajme si s přáteli a rodinou. Učme své děti prohrávat, vyhrávat a úspěšně plnit cíle.