Na dovolenou do Nizozemí


Do Holandska se dostanete jednoduše letecky, třeba z Prahy. Amsterdamským letištěm je letiště Schiphol. Před odletem si zarezervujte auto, abyste pak mohli poznávat kromě hlavního města také další překrásná města této země.
Ubytujte se blízko moře – každý den pak budete moci chodit na výlety k pláži a ubytování Vás vyjde levněji než ubytování v Amsterdamu. Zvolte ubytování například v letovisku Egmond aan Zee.

holandsko

Navštivte Naarden – místo posledního odpočinku Jana Ámose Komenského. Zjistíte, že Češi mají v Naardenu své území a navštívíte muzeum a mausoleum Comenius. Udělejte si výlet i do Haarlemu, dalšího města, které můžete sloučit s návštěvou Naardenu.

Najděte půjčovnu kol a objevte blízké okolí z pohledu, jakým se na něho dívá většina Holanďanů – z kola. V Holandsku se setkáte i se silnicí pro cyklisty, která vede podél cesty pro auta.

mlýn

Na návštěvu Amsterdamu si vyhraďte celý den, nekupujte si ale I Amsterdam card. S kartou sice získáte volné jízdy hromadnou městskou dopravou, ovšem cenově Vás karta přijde dráž, než kdybyste platili každý jednotlivý vstup do muzeí – za stanovený čas totiž nemůžete všechno stihnout tak, aby se Vám tato koupě vyplatila.

Nezapomeňte absolvovat překrásnou plavbu městem, navštívit muzeum Anny Frankové, do kterého si kupte vstupenky už předem, abyste se vyhnuli frontám. Povinností by měla být i návštěva muzea jednoho z celosvětově nejznámějších malířů Vincenta van Gogha. Na náměstí Museumplein se nachází turisty vyhledávaný obří nápis I Amsterdam. Pokud jste zvědaví, zamiřte i doRed Light District. Amsterdam je plný veselých lidí, Coffee Shopů, nádherných architektonických skvostů, kanálů a lodí, ale hlavně zážitků, které čekají na každém rohu.

zahrada

V Holandsku je normální, že jedete po dálnici a podjíždíte letadla i lodě. Setkáte se i s dopravní značkou upozorňující na nízký přelet letadel.
Další jednodenní výlet můžete směřovat do Haagu a Rotterdamu. Tyto dvě města jsou od sebe vzdálená půlhodinku autem. V Rotterdamu spatříte žluté krychlové domy Kubuswoningen, ve kterých se můžete i ubytovat přes Airbnb.
Vyražte do Nizozemí a nebudete litovat. Na závěr můžete navštívit Keukenhof – „Zahradu Evropy“. Nezapomeňte si přivézt holandské tulipány, aby Vám na zahradě pak dělaly radost při vzpomínce na tuto dovolenou!