Kdy se vyplatí koupě a kdy pronájem elektrocentrály


S elektrocentrálou se můžete setkat u některých nepřetržitých provozů, kde je nutné pokrýt případné výpadky elektřiny. Jsou naprosto běžné v nemocnicích, v serverovnách, nebo v úpravnách pitné vody. Kromě průmyslového využití však slouží i maloodběratelům.

IMG_20190702_082045

Zahrádkářské oblasti, oslavy a společenské akce

Zahradní parcely na okraji města, kde není k dispozici elektřina, jsou i v dnešní době poměrně běžným jevem. Řada lidí tuto situaci vyřešila nákupem přenosného agregátu, který poskytne dostatečný komfort po přechodnou dobu pobytu, např. pro přípravu pokrmů, kávy, pro dobití telefonu, sledování televize a pro práci chladničky.
Agregáty na výrobu elektrické energie se však mohou uplatnit i při různých rodinných oslavách, netradičních svatbách v přírodě, či společenských a kulturních akcích mimo rušivý vliv civilizace. Pro jednorázové akce tohoto typu se již nevyplatí benzinový nebo plynový zdroj kupovat, mnohem výhodnější je jeho zapůjčení. Pronájem elektrocentrály bychom mohli připodobnit k pronájmu obytného přívěsu nebo transportní dodávky za účelem jednorázového stěhování či odvozu věcí na sběrný dvůr. Tímto způsobem zajistíte stabilní zdroj energie pro provoz libovolných spotřebičů, podstatné však je předem odhadnout, jak silný zdroj bude třeba.

130kva_01

Nechte si poradit ohledně výpočtu vhodného zdroje

Běžné elektrické spotřebiče v domácnosti, které využívají při průchodu elektřiny elektrického odporu k ohřevu topných spirál, jako jsou rychlovarné konvice, plotýnkové vařiče, tavné pistole nebo přenosné olejové radiátory, vystačí s nejnižšími výkony a především nevyžadují k okamžitému náběhu zvýšení výkonu. Tato situace nastává u spotřebičů s elektromotory, kompresory a tzv. komutátory. Jsou to chladničky, mrazáky, elektrické vrtačky, brusky, pily, čerpadla, ale i běžné vysavače. Tam je nutné zajistit náběhový výkon až několikanásobně vyšší, proto se raději předem poraďte, jaký typ a jak mocný výkon bude zapotřebí ve vašem konkrétním případě.