Hackeři ukradli scénář ke Hře o Trůny


Podle pondělních informací kabelové televize HBO došlo k hackerskému útoku a byla jí zcizena některá data z programu vysílání. Serverový týdeník Entertaiment Weekly doplnil, že hackeři se zmocnili i scénářů některých ještě neodvysílaných seriálů včetně fantasy série Game of Thrones (Hra o trůny).  
 čína changbai mountain
Mediální společnost Time Warner, jejíž součástí je i kabelová televize HBO, odmítla z důvodu probíhajícího vyšetřování upřesnit, jestli jsou mezi odcizenými daty i neodvysílané díly seriálů a scénáře. Pouze uvedli, že se hackeři úspěšně zmocnili 1,5 terabytů dat. Na internetu se již objevili neodvysílané díly seriálů Pokoj 104, Hráči a scénáře ke Hře o trůny, který se má příští týden vysílat. Game of Thrones běží již sedmým rokem a předpokládaný konec je stanoven na rok 2018.
 
Agentura Reuters oznámila obdržení e-mailu, ve kterém odesilatel tvrdí, že se mu úspěšně podařilo ukrást data z HBO včetně seriálu Game of Thrones. 
 
Během nedělní noci mohli diváci televize HBO sledovat premiérový díl sedmé série Game of Thrones. Do konce seriálu už zbývá jen dvanáct epizod, ne jen kritiky je proto očekáván bouřlivý strat poslední sezóny. Po odvysílání je v těchto kruzích slyšet spíše zklamání než ovace. Ve Hře o trůny se dařilo vyvažovat rovnováhu mezi šokujícími a intimními chvílemi. Z ohledem na blížící se konec celého seriálů už není moc prostoru libozvučně brnkat na strunu divákových nervů. A je třeba celý příběh soustředěně směřovat k velkolepému finále.
 vlci a měsíc
Odvysílanou premiéru komentuje i web magazín Hollywood Reporter. Dragonstone je přesně tím, čím byly všechny premiéry seriálu, včetně seznámením diváka se situací na bitevním poli. Ale při přehledu hlavních postav, které fanoušci velmi dobře znají se čas věnovaný tomuto intru zdá nadbytečný. Jon Snow, Cersei Lannisterová nebo Arya Straková jsou pro fanoušky již známé tváře.