Čaj v prášku, který nemá obdoby


Patříte mezi milovníky čajů? V tom případě určitě neunikl vaší pozornosti věhlasný matcha tea. Jedná se o oblíbený čaj, který je specifický díky své neobvyklé formě. Nejedná se totiž o klasické čajové lístky, jak jste zvyklý z jiných sypaných čajů. Jde o jemný zelený namletý prášek, se kterým se tedy pracuje trošku jinak. To však neodpovídá na otázku, proč je matcha https://www.nakliceno.cz/matcha/ tolik populární?matcha se srdíčkem

Silný antioxidační účinek
Matcha obsahuje velkou řadu zdraví prospěšných látek. Ne nadarmo se řadí dokonce mezi super potraviny. Čaj má vysokou antioxidační aktivitu díky vysokému podílu aktivních antioxidantů. Najdete v něm také minerály, jako je vápník, draslík, železo anebo třeba zinek. Počítat můžete i s vitamínem C nebo v tuku rozpustným vitamínem E. Nesmí chybět ani thein nebo vláknina.

Právě díky obsahu antioxidantů se jedná o čaj, který vám pomůže s detoxikací těla, posílí vaši imunitu, podpoří mysl a soustředění, a který bude stimulovat váš metabolismus. Pozitivních účinků je mnoho.

Oceňte energii z čaje
Pokud nejste fandové pití kávy, ale i tak by se vám hodila energie v průběhu dne, matcha je opět skvělou volbou. Obsahuje sice kofein, který v čajích nazýváme thein. Dále však obsahuje iL-theanin, což je látka, která jistým způsobem tlumí určité funkce kofeinu. Pokud vás tedy trápí, že jste po kávě roztěkaní a nervózní, matcha by vám mohla pomoci.barevné drinky

Výroba není nic snadného
Jak se vůbec matcha vyrábí? Několik týdnů před samotnou sklizní dojde k přikrytí čajových keříků plachtami. Na základě toho dojde ke zvýšení množství chlorofylu v rostlině. Z lístků se po sklizni odstraní žilky spolu se stonky, to, co zbyde, se napaří a následně vysuší a rozemele na jemný zelený prášek, který je vám tolik známý. Jak tedy sami vidíte, příprava se výrazně liší, a o to víc je tento atypický čaj speciální.