Živé a samostatné domácnosti


Čím zelenější střecha, tím lepší. Je in být šetrný k planetě, doufejme že to tak samozřejmě zůstane, ale recyklováním to jenom začíná. Stavební společnosti a architekti se už delší dobu chystají na tuto požehnanou dobu, kdy bude možné i pro více méně řádového občana zabydlet se v moderním, úsporném a soběstačném domě. Takové nové domy mají často propracovaný design, interiér a mnohem více.
solární panely na vile.jpg 

Nezapomínáme na elektřinu

První moderní ekologické stavby můžeme konec konců vidět už i u nás, kdy s pomocí EU dotací vyrůstají první samostatné domky. Samozřejmě, že oproti tradičnímu českému stavitelství je to pěst na oko, ale možná přece jen je právě tento trend tím, co by přispělo ku lepšímu a čistějšímu životnímu prostředí. Ale nyní se pojďme bavit čistě o zisku, když už chceme v takové branži podnikat.
Samozřejmě, že důležité je nešidit to, ale co je ještě důležitější, neustále držet krok s technologií. Jakmile je nějaký nový postup, vynález, cokoliv, musím to ihned do své nabídky inkorporovat, zde zvláště pečlivě.
 
Například solární panely ustupují na oblibě a vpřed se derou samotné stěny, na které zářením dopadá sluneční světlo, zahřívají se a poté vyrábějí jistý obnos elektřiny, který klidně v létě vystačí i na nějaký ten ohřev vody. Solární panely však nadále zůstávají součástí.
 

EU pomůže

Není to jenom příroda, která zatleská ekologickému snažení, ale také Evropská unie. Pro podnikatele to sice znamená pár lejster navíc, avšak skoro jisté peníze. Největší brzdou je však právě nevědomost obyvatelstva o tom, že si o takové dotace mohou zažádat. Proto je dnes již nutností, pokud podnikáte v něčem, na co lze pobírat dotace, abyste měli příslušný a proškolený personál, který rád na tuto skutečnost upozorní.
 kulaté okno nad gaučem.jpg
Je sice pravda, že evropská instituce, která je dotována, se pozná podle kvality toaletního papíru, ale to nijak nenaznačuje tomu, že by se snad stálo v cestě podnikání a podnikavým jedincům, kteří se nebojí zariskovat. A kdo ví, třeba to budete právě vy.