Zařizování bytu pro seniora

Nikdo z nás určitě nezůstane natrvalo mladým a bude v seniorském věku potřebovat mnoho věcí ve svém bytě změnit. Dobrou školou pro budoucnost je zařizování bytu pro seniora, kterého máme v rodině.
·        Prvním hlediskem pro zařizování takového bytu je útulnost.
–         Mladý člověk se snáze přizpůsobuje novému prostředí.
–         Senior je v těchto otázkách mnohem citlivější.
Rozhodně je tedy lepší pořídit byt menší. Starší člověk se tu bude lépe orientovat a lépe cítit.
·        Nezanedbatelnou stránkou jsou i náklady, které jsou v menším bytě nižší. Totéž platí i o úklidu. Určitě je dobré s budoucím obyvatelem tohoto bytu vše prodiskutovat a optat se ho na jeho názor. Téměř každý starší člověk Vám prozradí, že má potíže s pohybem.
starší žena

Koupelna může být problém

Jestliže zařizujete koupelnu, je určitě lepším řešením sprchový kout s přidělanými madly a bezbariérovým přístupem. Pokud je v bytě vana a není možné ji vyměnit za sprchový kout, budou se určitě hodit madla, která umožní pohodlnější přístup. Na trhu jsou k dostání i sedátka do vany, která jsou u seniorů velice oblíbená.
§  Vynikajícím nápadem je sedací bezbariérová vana, která umožní Vašemu blízkému provádět intimní hygienu i bez pomoci druhé osoby. Každý je přeci rád, když je co nejdéle samostatný.
§  Protiskluzové pásky na podlazejsou samozřejmostí.
stolky u krbu
Při zařizování bytu pro seniora nesmíme myslet jen na jeho tělo, ale i na duši. Je přeci i v našem zájmu, aby naše babička nebo dědeček, zůstali co nejdéle fit i po duševní stránce. Hlavně, pokud bude v bytě bydlet senior sám. Aby se necítil osamělý, bude potřebovat psychické rozptýlení. Samozřejmostí je tedy rozhlasový přijímač a televizor. Jen málokdy je starý člověk expert na nejmodernější technologie. Proto je třeba tyto přijímače volit tak, aby se daly dobře ovládat. Přijímače, které mají příliš složité ovládání, mohou jen stresovat.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup