Víte, že můžete využívat datové schránky i pro doporučené dopisy?

Výhodou této služby je prokazatelné odeslání a také doručení dokumentu soukromým osobám, právnickým osobám, podnikatelům, firmám a institucím, což oceníte zejména u korespondence ohledně uhrazení faktur, upomínek, a u různých druhů smluvních ujednání.
Odeslání Poštovních datových zpráv je přesně monitorováno a v případě právního sporu je jasně prokázán přesný čas odeslání zprávy. Přitom k vytvoření zprávy postačí jakékoliv připojení k internetu a pochopitelně notebook nebo stolní počítač. Můžete tedy korespondenci zpracovat třeba z obchodního centra, nebo z internetové kavárny i v době dovolené a mimo domov.
online marketing

Výhodné to je jak časově, tak cenově

K největším výhodám této služby patří důvěryhodnost zdroje (vaše identifikace), praktické garantování doručení na požadovanou adresu a nízká cena služby v porovnání s doporučenými dopisy. Záruka doručení i identifikace odesílatele je v tomto případě na vyšší úrovni ve srovnání s klasickou e-mailovou schránkou. Poštovní datové zprávy jsou také prokazatelně bezpečnější než e-mailové zprávy. Další výhodou je pohodlí při korespondenci, tedy žádné obálky, známky, podací lístky, fronty na poštách ve vydýchaném vzduchu, nepříjemný úředník na přepážce, ztráta času při cestě na poštu atd.
podnikatel a jeho prst

Příjem a odesílání

Příjem těchto poštovních zpráv je umožněn každému při zřizování své datové schránky. Musí se pouze aktivovat v aplikaci, přímo v nastavení. Odesílání zpráv je pakzpoplatněno, a to buď pomocí předplaceného kreditu, nebo smluvní cestou, podobně, jako to bývá u tarifů mobilních operátorů. Poplatky za použití této služby jsou vždy aktualizované na webových stránkách datových schránek.
U kreditů se cena odeslání jedné datové poštovní zprávy pohybuje kolem 18 korun včetně DPH.  Smluvní závazek je naopak zvýhodněn sazbou zhruba 14 korun. Kredit se nabíjí přímo v datové schránce, smlouva se vystavuje vyplněním formuláře buď na adrese datových schránek na webovém portálu, nebo registrovaným lidem v poštovní službě „Pošta Online“.