Velký výběr tiskových náplní uspokojí každého uživatele


Vybrat si odpovídající náplň do své tiskárny v dnešní době není zase až tak problematické. Trh nám nabízí mnoho různých verzí, ale i od různých výrobců. Díky tomu vznikly dva základní pojmy a uživatelé si tak mohou zakoupit originální nebo kompatibilní náplně do tiskáren. Liší se pouze v tom, že originální náplně jsou od samotného výrobce tiskáren a kompatibilní dodají ostatní, ovšem také ve velmi vysoké kvalitě, že se od originální verze těžko rozliší.

inkoustové nádržky na barvu do tiskárny

Originální – vysoká cena může mnohé odradit, ale na druhou stranu, je lepší je používat pokud je tiskárna v záruce. Někteří prodejci by poté mohli zamítnout vyřízení reklamace. Přirozeně, že originální verzí se skutečně chyba neudělá, jelikož bude shodná pro typ zvolené tiskárny.

Kompatibilní – v podstatě je zde velká finanční úspora a výsledek na první pohled může být skutečně nerozpoznatelný od originálních inkoustových náplní. Určitě je třeba si dávat pozor na to, abychom zvolili správnou verzi pro naši tiskárnu.

Obě dvě verze se dají spolehlivě zakoupit od prověřeného prodejce a to do všech dostupných tiskáren HP, Oki, Canon a dalších typů, což potěší mnohé uživatele.
tiskárna Canon

Výběr podle technologie tisku

Jedním z klíčových parametrů pro výběr barev do tiskáren, je samotná technologie tisku. A je pravdou, že se hodně chybuje v tom, že se nesprávně mohou určit tonery nebo cartridge. Jenomže například tonerové náplně jsou naplněné barevným práškem a jsou určené pro laserové nebo LED tiskárny. Inkoustové cartridge na rozdíl od tonerů obsahují tekutý kvalitní inkoust, kde každý výrobce používá jinou technologii výroby. Jak je již od názvu zcela jasné, tak tyto náplně poputují do inkoustových tiskáren. Některé tyto kazety se prodávají jednotlivě po barvách, což je výhodné, jelikož se snadno dokoupí barva, která došla. V některých případech se zakupuje pouze jedna barevná náplň a pak je logické, že rychleji dochází k úbytku a znemožnění tisku. Zde záleží na samotném uživateli, jak moc a často bude tisknout a tak se soustředit na výběr tiskárny. Barvy a náplně do ní potom již nebudou žádný problém.