Starší, ale šik!

Aby muž stárnul s grácií, musí především myslet na své zdraví. Ovšem pak následuje další důležitá věc. Je nezbytné nezapomínat na to, aby byl vždy upravený, zkrátka „dbal o sebe“. Někteří pánové si totiž často pletou nedbalou eleganci s tím, že chodí mezi lidi jaksi zanedbaně. Jak to napravit?

 muž s modrými brýlemi
Nebát se kosmetiky

Bohužel i v dnešních časech se najdou pánové, kteří si myslí, že kosmetické přípravky jsou určeny jen ženám a zájmem o kosmetiku ztratí na své mužnosti. Není to samozřejmě pravda. Na trhu je velká nabídka kosmetických řad určená mužům. A nejde jen o šampony, sprchové gely a deodoranty. Týká se to i výrobků, určených k „přibrzdění“ stárnutí. Různých pleťových krémů, očních gelů, peelingů a dalších. Není problém se v obchodech poradit o jejich použití. Po náročné práci, ať již fyzické či duševní, si muži stejně jako ženy zaslouží také péči v podobě masáže, pedikúry nebo manikúry. Tak proč si je občas nedopřát? Jsou výborné nejen pro tělo, ale i duši. Přináší i uvolnění a relax.

 podnikatel u zábradlí
Starat se o vlasy a vousy

Experimentování s barvou vlasů, to je především věcí žen. Ty si také mnohem častěji barví i vlasy, které nejsou šedivé. Více se tím zabývají, sledují módní trendy. Barvení je vždy lepší nechat profesionálům. Ve vyšším věku a při absenci jistých zkušeností to platí dvojnásob. Mnohdy je lepší dát přednost přirozenosti. Nechat prostě vlasy a vousy zešedivět, pěstovat „stříbrnou eleganci“. Aby dobře vypadali, potřebují ovšem hodně vody. Proto se doporučují k jejich ošetření hlavně hydratační prostředky. Další důležitou věcí je správná volba střihu. Každý člověk je jiný a každému sedí něco jiného. Je dobré se poradit s kadeřníky, ale také blízkými lidmi. Okolí má větší nadhled. Pozor také na jiný porost, než jsou vlasy a vousy. Opravdu velice nehezké jsou chloupky na uších nebo dokonce vykukující z nosu. Také není vhodné odhalovat při každé příležitosti zarostlou „mužnou“ hruď.

 plešoun s šálou
Vybrat správnou mužnou vůni

Všichni se různě intenzivně potíme a někdy se nevyhneme tomu, že je to vidět i trochu „cítit“. Ovšem všeho moc škodí. Moderní muž v každém věku používá vhodné produkty k tomu, aby voněl!