Při výběru půjčky se bez kalkulačky neobejdete

Potřebujete půjčku? Lámete si hlavu nad tím, která ze všech možností je ta pravá? Nechcete nikomu sednout na lep a hledáte opravdu výhodné podmínky? V takové situaci si budete muset jednotlivé nabídky opravdu důkladně pročíst a porovnat, ideálně s kalkulačkou po ruce. Ta by vám neměla chybět nikdy, když si porovnáváte nabídky jednotlivých úvěrů.

drobné mince

Když si člověk jednotlivé údaje pouze pročítá, tak se mu může snadno stát, že některé důležité věci snadno přehlédne. Ovšem pokud si vezme k ruce i kalkulačku, nic důležitého se před ním neschová.

A to platí bez výjimky pro všechny typy půjček, na které můžete na finančním trhu narazit. Takže v situaci, kdy máte zájem třeba konkrétně o americkou hypotéku, byste si měli vzít k ruce nejen dvou vlastní kalkulačku, ale také kalkulačku americké hypotéky, kterou snadno naleznete na internetu. Díky ní budete mít okamžitě přehled o tom, jak výhodnou nabídku máte před sebou. Jednotlivá důležitá čísla, jako je například úroková míra, délka splatnosti, a výše měsíčních splátek, a také i jiná, tak snadno porovnáte mezi sebou. Jedině tak odhalíte tu opravdu nejlepší nabídku, která se vyplatí. Anebo naopak zjistíte, že žádná půjčka neodpovídá nejen vašim představám, ale především vašim finančním možnostem.

K tomu, abyste si mohli sjednat hypotéku, musíte být bonitním klientem. Konkrétně to znamená, že vaše pravidelné měsíční příjmy po odečtení pravidelných výdajů odpovídají částce, která je potřebná k tomu, abyste s ní pokryli pravidelné splátky. Takže i když budete mít třeba nižší příjem, tak to hned neznamená, že na půjčku nemáte nárok – pokud bude měsíční splátka nízká, abyste ji dokázali pokrýt, můžete ji mít.

bankovka

Další důležitou podmínkou je záruka, kterou za svou půjčku věřiteli poskytnete. Měla by to být nemovitost, jejíž hodnota koresponduje s výší půjčky. Takže když pomýšlíte na sta tisíce, ba milióny, zvolená záruka by tomu měla odpovídat.