Muži a holení podpaží

Již je tomu opravdu tak. Zarostlému podpaží už odzvonilo. Pokud by si ženy mohly vybrat, nejraději by oholily všechny muže a neudělaly by to jen ony. Dokonce i hygieničtí odborníci. Nevěříte? Pak byste rozhodně měli.
gentleman v křesle
Patříte mezi zastánce zarostlého podpaží? Pak budete jistě překvapeni, protože podle průzkumu, který dělal mužský magazín, odpovědělo až 80% mužů, že si své podpaží vyholuje. Někteří uvedli, že to dělají z estetických důvodů a jiní zase, že kvůli sportu.
Před padesáti lety by ale tento průzkum určitě dopadl jinak. Dříve totiž bylo považováno za zženštilé a holým podpažím se chlubili ti, co byli homosexuálové. Od té doby se toho ale hodně změnilo. Za neesteticky hodnocen je v dnešní době ten, kdo k holení svého podpaží ještě nepřistoupil. Trsy chlupů, které trčí z podpaží, rozhodně nevypadají hezky. Řadou zaměstnavatelů jsou dokonce hodnoceny jako velmi neprofesionální.
Jestliže vás k holení podpaží nepřesvědčí ani tyto argumenty, možná vás přesvědčí názor žen, který byl prováděn v internetovém výzkumu. Spousta žen uvedla, že neoholené podpaží u muže je prostě nepřitažlivé nebo mnohdy až nechutné. Ochlupené podpaží dříve bývalo znakem mužnosti, ale postupem se tento rys odstranil kulturním zvyklostmi. Stejně tak je společností netolerované neoholené podpaží u ženy. Tento trend se přenesl i na muže. Původně měly chlupy v podpaží sloužit ke koncentraci mužské vůně, která byla dříve pro ženy přitažlivá. Ve světě, kdy již existují deodoranty a parfémy, ztratilo ochlupení smysl.
asiat s tabletem
Pokud se rozhodnete, že si začnete své podpaží také vyholovat, měli byste vědět, že se něco takového rozhodně neprovádí na sucho. Je potřeba dané chloupky nejprve zvlhčit. Nejlépe ve sprše nebo vaně. Holení ve vodě navíc sníží riziko jejich zarůstání. Jestliže ale máte v podpaží porost, nejprve bude nejlepší jej zkrátit za pomoci nůžek a teprve poté můžete vzít na pomoc žiletku. Je mnohem lepší počkat alespoň deset minut, než na oholenou oblast nanesete deodorant. Nejlépe ale, kdyby tomu tak bylo přes celou noc.