Londýn

Sluníčka si tu asi moc neužijete a na opalování to moc není, ale pokud nejste tak úplně na válení se na pláži a opalování, určitě oceníte krásnou anglickou architekturu.

most v Londýně

Nejznámější památky a zajímavá místa

Tower je nejstarší budova celého města, a proto má také nejdelší historii, která začíná v roce 1066 kdy si budovu oblíbil Vilém Dobyvatel a učinil jí svým palácem. Potom fungovala jako Zoo zahrada a dále jako vězení a místo veřejných poprav. Nyní si při návštěvě můžeme prohlédnout korunovační klenoty. Nedaleko Toweru je Tower bridge. Jedná se o zvláštní most, který se zvedá, aby dovolil lodím proplout

Určitě nesmíte vynechat nejznámější památky jako jsou Buckinghamský palác a Parlamentní budova společně s Big Benem. Big Ben jsou velké hodiny připomínající náš orloj. Charakteristický pro tento stroj je zvláštní melodie, které hodiny vydávají, protože jsou rozbité.

Pokud nejste tak úplně na historii, zkuste navštívit Piccadily Cirkus. Je to náměstí, které svým vzhledem připomínaná Time square. Najdeme zde spoustu neonových reklam a také socha řeckého boha láska Erose.
londýn parlament

Dalším oblíbeným náměstím, kde bývá o Vánoce vánoční stromeček je Trafalgar square. Svým jménem a sochou admirála Nelsona připomíná vyhranou bitvu za napoleonských válkách

No a jestli vás zatím nic neoslovilo podívejte se na nějaké moderní památky jako například budova “Vajíčko”, Walkie- talkie mrakodrap anebo oblíbené London-eye. Při vstupu na velké ruské kolo získáte přehled nad celým městem.
buckinghamský palác

Pokud vás nečekaně přepadne déšť, můžete se schovat do některého muzea, které bývají z pravidla zdarma. Výjimkou je například muzeum ateliéru Harryho Pottera.

A určitě musíte zajít na nákupy v Oxford street, vaše peněženka možná zapláče, ale vaše srdce bude potěšeno, a to hlavně jde, ne?