Kdy se sekční garážová vrata nevyplatí


Sekční garážová vrata just-doors.cz jsou posledním výkřikem ve snaze zabezpečení garáže před nepovolaným vniknutím. Ve své podstatě připomínají klasické okenní rolety, kdy jsou tvořeny z několika navzájem spojených segmentů, přičemž každý z nich se může pohybovat samostatně.starý automobil v garáži

Jejich hlavní předností je fakt, že celý systém je elektronický. To znamená, že nemají žádný zámek a ani jiný slabý bod, který by případný zloděj mohl snadno obejít. Navíc tím zajišťují i další pohodlí svému majiteli, neboť je lze ovládat dálkově a díky tomu nemusí vystupovat z automobilu, když je špatné počasí.

Z výše uvedeného se může zdát, že jsou skutečně vhodná pro naprosto všechny garáže a měla by nahradit stará, již vysloužilá vrata. Je tomu ale skutečně tak? Nebo jsou situace, kdy je lepší dát přednost obyčejným zámkům? Nebudu vás napínat, druhá možnost je správně. Z jakého důvodu?

Předně je nutno uvážit jejich cenu. Faktem je, že nejsou právě nejlevnější. Navíc musí být namontovány specializovanou firmou, což náklady ještě zvyšuje. Je však pravdou, že na ně následně dostanete záruku, a to na několik let. Ovšem všichni víme, jak to se záručními opravami chodí. Navíc jakákoliv oprava musí být provedena opět specializovanou firmou, takže budete muset čekat, kdy na vás budou mít čas.

Fakt, že jsou plně automatizovaná, se může ukázat jako zlo ve chvíli, kdy například z důvodu bouřky přeruší dodávku elektrického proudu. V tu chvíli jste prakticky bez možnosti si garáž otevřít, a to rozhodně není dobré.výjezd z veřejných garáží

Dále je zde fakt, že celé zařízení vyžaduje instalaci motoru, který vrata ovládá. To obvykle není problém v rodinném domě, ovšem pokud máte jednu z těch externích, řadových garáží, potom můžete narazit na problém, že jej nebude možné nikam umístit.

Jak je vidět, i tento poslední výkřik moderní techniky má své nevýhody. Je tedy dobré vše předem dobře zvážit, abyste předešli zklamání z konečného výsledku.