Jak na levné letenky


 Důležitá je především naše osobní iniciativa. Kdo nehledá, nemá. Ceny letenek v průběhu dne klesají a stoupají, jejich cenu ovlivňují naše kritéria. K lepší ceně nám může dopomoci členství v klubech leteckých společností, návrat nezávislý na konkrétním dni a další.

Kdy chci letět? Můžu místo úterý letět už v pondělí? Flexibilita hraje v cenách letenek velkou roli. Ve vyhledávačích letenek proto zvolte variantu pro flexibilní datum. Některé letecké společnosti nelétají do Vámi zvolené destinace každý den, proto se například levnější cena letenky nezobrazí ve středu, ale v úterý ano.
Nebojte se nízkonákladových leteckých společností. Právě ty Vám totiž většinou nabídnou nejnižší cenu, ovšem dále si mohou účtovat poplatky například za překročení omezené velikosti kufru, za výběr konkrétního sedadla a další služby „navíc“.

letiště

Balte tedy jen to, co je opravdu důležité, abyste nepřipláceli za zavazadla navíc nebo nadměrné zavazadlo.

Používejte více vyhledávačů, experimentujte a měňte kritéria. Neomezujte se pouze na české vyhledávače, používejte i ty celosvětové a informujte se o slevách, které lze uplatnit. Může to být například členství v klubu letecké společnosti – to se může i nemusí vyplatit.

Sledujte akční letenky. Neomezujte se na jednu destinaci, zkuste zvolit cestu „kamkoliv“ a sledujte, které letenky Vás vyjdou nejlépe. Evropou si můžeme popolétat už za pár stovek, nejlevnější destinace jsou například Itálie, Velká Británie a Belgie.

letadlo

Neomezujte se pouze na „domovské“ letiště. Levné letenky pořídíme hlavně z Polska, například z Katovic. Zkuste porovnat cenu letenek z Prahy, Ostravy, Brna a dle Vašich možností i z letišť našich sousedů.

Cenou letenek to nekončí. Zjistěte si také vzdálenost letiště od města, do kterého se vydáte – mnohdy zjistíte, že letiště není situováno v blízkosti města, nýbrž na míle daleko, a budete tak nuceni připlácet za dopravu do města.