Internet přináší mnoho informací

Je to vlastně taková velká pavučina, která je protkaná různými informacemi, doporučením, návody, někde vládnou recenze, jinde zase komunikace. Když se potřebujeme zorientovat a najít si přesně to co by se nám hodilo, tak stačí použít internetový vyhledávač a do něj vepsat přesně co hledáme, nebo alespoň podstatu slova, která by nám mohla pomoci se dopátrat informací, které nutně potřebujeme. Tento úkon děláme celkem běžně a nikdy nepřemýšlíme na tom, proč se nám objevují v popředí webové stránky, u kterých je napsaná reklama a poté následují další. Běžnému uživateli je vcelku jedno, jak je to seřazeno, hlavně že najde a to nejlépe ihned na první straně to, co hledá a spokojeně může brouzdat dál napříč světem. Komu to rozhodně jedno není a přímo se děsí, aby nebyl k nalezení až na posledních stránkách, je majitel webových stránek.

palec nahoru

Matematika a vyhledávače? Proč ne

Nejde o to, že bychom chtěli zrovna rozebírat matematické úlohy, ačkoliv mnozí ji budou také vyhledávat. Jde spíš o takzvaný S-rank, který určuje orientační hodnotu, jak moc je webová stránka oblíbená. Prakticky tato veličina nám ukazuje důležitost stránky na českém internetu. Hodnocení je číselné od 0 do 10. Vypočítává se z odkazové sítě pomocí algoritmu, ten ovšem zůstává skrytý před veřejností. Pravděpodobně je to z důvodu, aby toho případně někdo nemohl zneužít. Výpočet se získává z odkazů, které na stránku míří, ale i z těch, co z ní vedou někam jinam.

růst

Hodnocení 0 získává ihned každá nová stránka nebo web. To je neoznačuje za špatné, ale výpočet se vlastně nedá z ničeho vypočítat. Pokud ovšem je tímto hodnocením obodovaná starší stránka, znamená to, že na ni nevede žádný odkaz nebo je také možnost, že je duplicitní. V tomto případě má to nejhorší ohodnocení. Jakmile se budou webové stránky zdokonalovat, bude se měnit i jejich stupeň úrovně. To vede k zamyšlení, že pokud chceme mít úspěšnou webovou prezentaci, e-shop, blog nebo magazíny, bude dobré co nejvíce na nich pracovat a využít všechny SEO možnosti, které nás posunou o žebříček výše.