I auta lze ohlídat


Pokud některá firma http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/izrael-oficialne-oznamil-ze-na-konci-roku-2018-opusti-unesco/1567386 využívá ke svému podnikání větší množství vozidel, musí nejednou řešit i s těmito související závažný problém. A sice to, aby byla taková vozidla používána výhradně v zájmu firmy.
Určitě si dokážete představit, o čem tu mluvím. Takový podnikový šofér dostane klíčky od auta a instrukce, kam má jet a co tam má dělat, jenže je otázkou, zda si bude počínat tak, jak, má, i poté, co opustí podnik a zmizí z dohledu.
Jakmile je někde na cestě, už ho nevidí ani šéf, ani někdo, kdo by na něj žaloval. A to přímo svádí k tomu, aby si jeden nějak přilepšil, v rámci možností, jež mu takové vozidlo nabízí.brouk v aleji
Jenom tak namátkou:

  1. Lze odbočit z trasy a absolvovat černou jízdu, nebo lze někde v ústraní pro změnu zastavit a neplnit si své úkoly. Kdyby se snad dodatečně někdo zeptal, co se celou promrhanou dobu dělo, lze přece vždycky říci, že došlo dejme tomu k poruše, že byla někde objížďka nebo dopravní zácpa,… A kdo má tolik času a chuti, aby si dával tu práci a dodatečně to prověřoval?
  2. Lze tu tu a tam ukrást nějaký ten náhradní díl, část nákladu nebo třeba pohonné hmoty. A opět – kdo řidiči vesměs dokáže, že to provedl právě on? Kolem přece mohlo být tolik jiných neznámých lidí!
  3. A dá se ukrást i auto celé. Řidič prostě řekne, že si jen na chvíli odskočil, a když se vrátil, bylo fuč. Kdo prokáže, že dotyčný lže?

dodávka v přírodě
A podobných dalších možností, jak si přilepšit na úkor zaměstnavatele, je! A takový majitel firmy musí stále dokola doplácet a hradit ztráty.
Nebo si může namísto toho zaplatit satelitní sledování těchto svých vozidel.
Díky tomuto systému je možné umístit čidla na libovolné ze zvolených vozidel, dají se tu nastavit parametry, jež mají být sledovány, a je to. Pak už stačí jenom vlastnění počítače připojeného na internet, a zadání přihlašovacích údajů a je to. Oprávněná osoba rázem ví, co se dělo nebo třeba i v tomto okamžiku děje s firemními vozidly a jak si počíná jejich posádka.
A kdo ze zaměstnanců by páchal nepravosti, když ho při nich mohou kdykoliv nachytat, že?