Hypotéka bez nemovitosti. Je to možné?


Koupě domu nebo bytu je pro mnoho lidí obrovským snem. Najít to nejlepší není jednoduché a může to nějaký čas trvat. Pokud si ovšem chcete užít momentální úrokové sazby a vyřídit si úvěr už teď, máte šanci. Na klasickou hypotéku bez zástavy ovšem zapomeňte, protože takový produkt v Čechách neexistuje. K dispozici máte ale jiné, které fungují stejně a zástavu k nim nepotřebujete.

květník na parapetu

U nebankovních společností máte skvělou šanci získat nejen úvěr bez zástavy, ale také bez dokladu příjmů a bez registru https://www.hypoteka-bez-registru.net/hypoteky_bez_registru/. To znamená, že je nebude zajímat seznam dlužníků. Navíc jejich půjčku bez registru můžete využít k podnikatelským účelům.

Úvěr ze stavebního spoření

Jednou z možností v případě absence nemovitosti je využití stavebního spoření. V katalogu spořitelny ho můžete najít s označením “řádný“. Jedná se o skvělou a výhodnou příležitost, ale má své podmínky. Pochopitelné je, že tento produkt musíte využívat. Co dalšího musíte splnit?

  1. Naspořeny musí být určitá procenta z finálové částky.
  2. Nutnost dosažení tzv. hodnotícího čísla.
  3. Čekací lhůta je omezena na dva roky.

střecha nového domu

Nevýhodou této varianty je fakt, že v rámci půjčky můžete získat poměrně nízkou částku. V případě, že se rozhodnete pro koupi bytu v menším městě, mělo by vám to i tak stačit. Záleží ovšem na tom, jak velký finanční obnos potřebujete.

Předhypoteční úvěr

Víte, že si dům najdete do roku nebo dvou let? V tom případě je pro vás tato varianta ideální. Banky ji poskytují maximálně na dva roky s tím, že poté nastoupí klasické splácení. Máte tak až dva roky na to, abyste si sehnali vysněnou nemovitost. Během této doby jim musíte doložit vlastnické právo na objekt, na který se poskytnuté finance vztahují.

Poslední možností je běžná spotřebitelská půjčka. Počítat ale musíte s tím, že má vysoké úrokové sazby a maximální poskytovaný obnos se pohybuje kolem 600 tisíc až 800 tisíc korun. A to na koupi nového bytu rozhodně nestačí. V kombinaci s vyššími úsporami to ale dohromady dáte.