Co je to skládaný betonový plot


Není pochyb o tom, že ohrazení pozemku plotem má mnoho nesporných výhod. Především je to fakt, že se vám nemohou po pozemku procházet cizí lidé, kteří jinak díky zákonu o volném průchodu krajinou mají na váš pozemek prakticky neomezený vstup.

Dále tím vymezíte přesně hranice pozemku, takže budete přesně vědět, která část patří vám a o kterou je tedy nutné se starat. Rozhodně bychom totiž nechtěli, aby část našeho záhonu zasahovala na sousedův pozemek. Už jen proto ne, že by pak měl nárok na to, co na jeho části vyroste.

betonp1

Rozhodně oceníme také fakt, že plot bude představovat překážku pro případné zloděje. Nebude tedy tak snadné se k nám vloupat a něco ukrást. Majitelé chat a chalup, které jsou přes zimu opuštěné, mohou vyprávět.

No a v neposlední řadě, pokud máte domácí zvířata či malé děti, pak plot jim jasně vymezuje hranice, kde se mohou pohybovat, a kam už nesmí. Zabrání tak tomu, aby zvíře či dítě vběhlo na silnici a způsobilo například dopravní nehodu, nebo bylo dokonce zraněno.

betonp2

To vše je samozřejmě dobré, otázkou však je, jaký typ oplocení a z jakého materiálu postavit. Asi nejběžnější jsou dnes pletivo, které je nejlevnější a nejsnazší na upevnění a postavení, a dřevo. Ovšem i jiné si získávají oblibu. Příkladem může být třeba skládaný betonový plot. O co se jedná?

V podstatě se jedná o betonové desky, které jsou naskládány jedna na druhou a upevněny na podpěrných sloupech. Jejich výhodou je, že jsou podstatně levnější a jednodušší na montáž než klasický betonový plot, neboť není třeba je zapouštět do země.

Nevýhodu pak představuje fakt, že nejsou tak stabilní a odolné vůči vlivům počasí. Zvláště silný vítr může způsobit problémy.

Nakonec záleží na vás, který si vyberete. Důležité je, abyste byli spokojeni a aby dobře a spolehlivě plnil svůj účel. Kvůli tomu jej přece stavíte, ne?